aktualizace 8. 8. 2018

Břeclavský deník  napsal pár řádek o Satelitním řopíku. S pozemkem stále nevím na čem jsem. Další mutace a weby článek převzaly, takže jej můžete najít třeba i na:

Hodonínský deníkBrněnský deníkZnojemský deník, Blanenský deníkVyškovský deník a dalších webech… Pokud máte rádi řopíky, dejte to vědět zastupitelům obce Březí u Mikulova!

=

2.8.2018

Byl jsem v posledních dnech příjemně překvapen slovní podporou několika místních lidí z Březí, stejně jako příspěvky v diskuzních skupinách se zaměřením na předválečné opevnění, stejně jako podporou několika lidí i na Facebookových stránkách Satelitního řopíku ohledně mojí volnočasové aktivity a plánu obnovy předválečného řopíku a i vyklízení / úpravy bezprostředně přilehlého okolí ve vlastnictví obce. Všem Vám upřímně děkuju a vážím si toho, ale nalijme si čistého vína, „virtuální podpora“, ani „hospodská podpora“, v tomhle případě nepomůže.

Veškeré tyto aktivity jsem prováděl ve volném čase a ze svých peněz, stejně jako opravdu těch více jak 200 km jedné cesty přes dálnici D1 jezdím, ostatně někteří si již dávno zvykli vídat v Březí a okolí auto s karlovarskou poznávací značkou. Další aktivity jsem ale z důvodu nejistoty, jak to bude s obecním pozemkem (chci odkoupit na každou stranu od bunkru pár metrů okolo bunkru), zastavil.

Jak na to

Jestli se vám líbí moje aktivita na obnovu pevnůstky v obci Březí u Mikulova na jižní Moravě, můžete svůj názor vyjádřit nejen „u piva“ a ve virtuálním světě, ale můžete dát vědět svůj názor i samotné obci Březí u Mikulova písemně, anebo emailem (ten sice nic nestojí, ale občas se může zatoulat / ztratit v záplavě jiných emailů). Nejsem sice v tomto úplně optimista, ale proč to nezkusit.

Pokud jste připraveni investovat svůj čas a poštovné, můžete vyjádřit svou podporu například dopisem (prosím slušně!) ve stylu:

„Dobrý den, rád bych Vás informoval o tom, že se mi myšlenka Satelitního řopíku líbí a tímto dopisem bych ji chtěl podpořit, zejména ohledně možností získání části pozemku okolo samotného řopíku.“

Anebo samozřejmě jakýmkoliv jiným textem dle vlastního uvážení.

A pokud uvedete i nějaký kontaktní údaj na sebe, získá dopis určitě vyšší váhu, než když bude nepodepsaný.

Adresa obce:

Zastupitelstvo obce Březí u Mikulova
Hlavní 113
691 81 Březí u Mikulova

podatelna@brezi.cz

Když to v Březí nevyjde

Na mém rozhodnutí, že se pokusím pro všechny případy vyhledat jiný řopík mimo obec Březí se však nic nemění, vždycky dělám i plán „B“. Včera jsem rozeslal pár obcím dotaz, jak na tom jsou „s řopíky“.

A přiznám se, že s jednou nepříliš dalekou obcí už jsem v letmém kontaktu a je přesně vidět rozdílný přístup dvou obcí – obzvlášť když mě starosta této nové obce informuje, že moje aktivita se jim líbí a získání obecního „placu“ u nich, pokud bude potřeba, podpoří a nevidí v tom problém. A závěrečné vtipkování z jeho strany, abych si případně i ten svůj už koupený bunkr v Březí naložil a dovezl k nim mě na jednu stranu jako příznivce černého humoru rozesmívá, na druhou stranu i mrzí zároveň.