Další podpora, tentokrát od MJ-S 4 Zatáčka, také díky!


Nejsem žádný „bunkrolog“ a o předválečných bunkrech jsem nevěděl zhola nic, ale nějakou shodou okolností jsem se v roce 2015 podíval do pěchotních srubů MJ-S 3 „Zahrada“ a MJ-S 4 „Zatáčka“, přičemž ten druhý, obnovený a provozovaný jen nadšenci, na mě zapůsobil. Zejména množstvím odvedené práce a nadšením, s jakým do toho šli. Dodnes „S-M-E-K-Á-M“ svůj pomyslný klobouk a stále průběžně, byť na dálku, sleduji, co se u nich děje nového.

Ještě jednou díky za důvěru a i další znalostní pomoc!


Reference

Dobrý den,

s panem Maškem jsem se setkal při jeho návštěvě námi provozovaného pěchotního srubu MJ – S4 Zatáčka http://www.mj-s4.cz/ u obce Chvalovice okr. Znojmo. O naši činnost se velmi zajímal a dokonce nás začal podporovat pravidelným měsíčním  zasíláním určité částky, jak sám ji nazývá – příspěvkem na kafe. Tím nás velmi potěšil, neb mezi mladými lidmi už moc takových vlastenců nenajdete. Byli jsme v kontaktu i mailem a vždy se poptával co je nového a pravidelně prohlížel i naše fota z akcí na http://mj-s4.rajce.idnes.cz/.

Letos nás potěšil svým  zájmem zakoupit lehké opevnění novějšího typu, což jsme mu doporučili. Moc nás potěšilo, že se mu jej podařilo získat u nás – na Jižní Moravě. Také jsme mu rádi poskytli kontakty i na další vlastníky lehkého opevnění na Jižní Moravě a poskytli jsme mu i nějakou dokumentaci či rady. Přesto, že to má k řopíku dosti daleko, tak si myslím, že se bude o něj vzorně starat a byli bychom moc rádi, kdyby se časem zapojil i do Dne pevnostních muzeí Jižní Moravy /letos je 9.6./, kdy mají všechny provozované lehké i těžké pevnosti otevřeno pro širokou veřejnost.

Z Brna děkuje a zdraví : Jaromír Adam

pokladník klubu vojenské historie ROTO Chvalovice

tel. 602587012

mail: damian.a(zavináč)seznam.cz