Přátelská návštěva na Zatáčce a vybrané maskování pro bunkr

O víkendu jsem opět navštívil podobně „pevnostně postižené kolegy“ nedaleko Znojma, aneb po delší době jsem byl opět na „Zatáčce“ u Chvalovic. Jejich stále vylepšovaný a obnovovaný pěchotní srub je nejen ukázkou vzájemné spolupráce mnoha lidí, ale i zručnosti a nadšení. A pro mě osobně i jedním z mnoha zdrojů ze kterých čerpám informace a zkušenosti, byť nemám srub, ale „jen“ řopík.

Při návštěvě jsem se také utvrdil, že maskování mého řopíku bude zmenšená verze maskování právě ze „Zatáčky“. Prohlédl jsem snad několik desítek typů maskování na bunkrech jako mám já, ale nakonec jsem před různými zeleno-žluto-něco variantami, byť pěknými, dal přednost bílé, černé a světle šedivé. Bude to tak jediný řopík s tímto typem nátěru, licenční poplatky jsme už na „Zatáčce“ probrali. :-)

Pro někoho možná na první pohled barevně netypická kombinace, ale smyslem bylo vzbudit dojem, že stavba je „těžce poškozená a nefunkční“, navíc černá barva šikovně skrývala střílny a z dálky působí maskování ještě lépe. A mně se líbí.