Řopík budí zájem místních a okolí prokouklo

Teprve před pár dny jsem se dozvěděl, že pozemek okolo bunkru mi obec neprodá, ale než jsem rozhodnutí mailem dostal, už několik dní jsem měl naložené auto s nářadím a byl jsem v tu chvíli dávno v Brně. A s kolegou jsme byli domluveni dva týdny dopředu, že trochu vyčistíme stropnici a okolí řopíku. Takže nemělo smysl rušit domluvenou akci…

Počasí nám celkem přálo, bylo lehce nad nulou a nepršelo, ale zásoby horkého čaje v termosce byly stejně potřeba.

Práce na řopíku přilákaly během víkendu řadu kolemjdoucích a taky několik sousedů z okolních domů, kteří se přišli podívat jak práce postupují. Děkujeme také sousedovi za pomoc s motorovou pilou. Karlovarská značka na mém autě některé pobavila, takže padlo i několik vět o tom, odkud jsem a co mám v plánu. Dozvěděli jsme se také informace o historii místa, atd.

První prohlídka vyčištěným řopíkem už také proběhla, byť za improvizovaných světelných podmínek. Všichni z téměř dvou desítek lidí uvítalo vyčištění okolí řopíku a všichni nám práci pochválili, jak to tam po odstranění náletové džungle, shrabání nánosů staré trávy a sebrání a odvezení dvou pytlů odpadků prokouklo, byť jsme neodvezli všechno. Ještě tam toho zbývá na několik pytlů, ale to už je okolní pozemek.

Novou žádost o prodej pozemku okolo řopíku chystáme, byť neznáme důvody, proč ta původní žádost byla zamítnuta. Několik místních nám dokonce nabízelo nějakou formu pomoci, aby se pozemek dal od obce odkoupit. Díky, ale tohle budeme muset zvládnout stejně sami. Nová, podrobnější, žádost nám s tím snad pomůže. Tady je pro zajímavost původní (později zamítnutá) žádost:

Ještě před příjezdem pomocníka jsem také stihl odmítnout další pozvání na víno, protože jinak by pracovní výkon zase klesal, ostatně předešlé návštěvy dvou sklepů z minulých týdnů tak dopadly. :-) Tímto posílám pozdravy do Sklepní ulice, náhodným návštěvám z Plzně a dalším :-) A také do Nádražní ulice, kde dělají teplé večeře a nemusím spoléhat jen na turistický vařič a polévky v pytlíku :-)

Takhle to vypadalo na konci února 2018:

Začátkem března 2018 takhle:

A tadááá, takhle to vypadá ke konci března 2018: