Satelitní řopík bude mít elektřinu!

Dobrá zpráva – EON potvrdil přijetí žádosti a uzavření smlouvy o připojení Satelitního řopíku k elektrické síti. Ta horší zpráva je, že nejdříve musí postavit novou trafostanici (nejen kvůli řopíku). A lhůtu na zhotovení odhadli na 20 měsíců. Po zavolání technikovi, co má danou oblast na starosti, jsem se dozvěděl že by to mohlo být už za rok. Do té doby si musím poradit svépomocí, na druhou stranu pozitivní je, že celou výstavbu zaplatí přímo EON.

Distributor vás vždycky musí připojit, ale pokud je nejbližší přípojné místo vzdálené více než 50 metrů, tak většinu nákladů na zbudování (projekt, fyzická instalace a další) platíte vy. Pokud méně, tak většinou to platí celé distributor, na druhou stranu si může diktovat podmínky ohledně data připojení.

Každopádně poplatek za rezervovaný příkon platíte vždy, v případě Satelitního řopíku počítám s příkonem 10A a ceník udává cenu 200 Kč za každý rezervovaný ampér, takže 2.000 Kč celkem.

Do té doby připadá v úvahu jako dočasné řešení solární panel (s akumulátorem a měničem), případně benzínová elektrocentrála.

Do té doby musím vymyslet způsob, jak elektrický kabel dostat do samotného Satelitního řopíku, kde udělat zásuvky, stejně jak si poradit s uzemněním, protože řopík nemá žádnou zemnící desku – s elektrickou výbavou se nepočítalo.