Svítící řopík poprvé

Aneb část řopíku je už odmechovaná a s lehkou nadsázkou teď svítí do okolí.

Zbavit bunkr mechu a dalších nečistot jsem se rozhodl pomocí copánkového ocelového kartáče (v akci za 49 Kč/ks) na vrtačku, předchozí hrubé očištění jsem zkusmo zkoušel před pár týdny klasickou špachtlí. Na vápenné usazeniny, s tloušťkou někdy i více jak jeden centimetr, zabírá dostatečně jen kladivo a majzlík, to vše zakončené konečným zbroušením.


Kartáčů na vrtačku jsem koupil více, a dobře jsem udělal. Křemičitý písek v betonu je ke kartáči nemilosrdný a dělat to v noci, jiskry při čištění by byly krásně vidět. A pokud byste si čistě náhodou někdy také koupili vlastní řopík (hahaha, nehlaste se všichni), a taky jako já neměli elektřinu, ani přenosnou benzínovou elektrocentrálu, po svých zkušenostech „doporučuju“ mnou použité řešení aku vrtačky s náhradní baterkou a neustálé nabíjení ze záložního zdroje v autě a solárního panelu :-) Dobíjení baterií z baterií přes měnič je prostě technický masochismus sám o sobě, ale funguje.

Brzy se mi snad povede dohodnout natažení asi 50m dočasného kabelu k nejbližšímu domu, případně začnu šetřit na malou benzínovou elektrocentrálu. Holt elektřina od EONu bude asi až za 2 roky…