Co dál a hledání nového řopíku pro všechny případy

Po několika dnech oddychu jsem včera večer dospěl k tomu, co a jak dál s řopíkem v Březí.

Příběh řopíku / bunkru a pozemku okolo v Březí asi znáte. Bunkr samotný stál nějaké ty peníze. Další náklady a čas stálo uvedení jej do takového stavu, ve kterém je teď. Jak víte, využití mělo být nekomerční soukromé. Bez pozemku okolo nemá žádný smysl pokračovat s dalšími úpravami terénu, odvodněním, izolací, instalací stožáru na vlajku, ev. nějakými historickými věcmi okolo, stejně jako už žádné další odpadky z obecního pozemku na své náklady odvážet nebudu. Zhodnocováním cizího majetku už jsem si jednou prošel a jak se říká: „dvakrát nevstoupíš do stejné řeky“, včetně dnes hojně praktikovaného „slibem nezarmoutíš.“

Teď už jen finišuje dříve domluvené vyspravení omítky a malování, stejně jako výroba držáku satelitní antény.

Novou, v pořadí třetí a zároveň poslední žádost o pozemek pošlu po komunálních volbách, tedy během října / listopadu. Tak uvidíme.

Souběžně s tím však už dnes začínám hledat jiný řopík, který by se ev. stal novým Satelitním řopíkem. Může být klidně zase na Moravě, ale není podmínkou. Podmínkou naopak je existence nějaké formy cesty poblíž. Přinejhorším budu mít třeba řopíky dva :-)

Takže mě neváhejte kontaktovat pokud o něčem víte! Díky!

4 replies
 1. Švarný says:

  Dobrý den,
  já mám obrácený problém-mám pozemek,ale nevlastním řopík na něm.

  S pozdravem

  R.Švarný

  • Pavel says:

   Dobrý den, zkuste se obrátit na Ministerstvo obrany – Odbor nepotřebného nemovitého majetku.

 2. Radek Zuhar says:

  Pane, jestli jste čekal, že přijedete přes celou republiku na Mikulovsko, kde neprodají místním ani plácek před jejich domem a na pozemky je čekací fronta, a radní Vám honem odprodají pár metrů pro vaši šaškárnu s bunkrem tak jste bohužel netrefil dobu. Holt poptávka převyšuje nabídku, ne jak tam u vás. Ty bunkry nikdo nechtěl právě kvůli pozemkům a třetím stranám přes které vede většinou přístupová cesta. Ti co mají v katastru i pozemek jsou tady v okolí známá jména. Já ten u mě na pozemku nechci ani zadarmo, ti nahoře pak vymyslí nějakou novelu o údržbě v bojeschopnosti a já budu lítat se štětkou a tu vlhkou boudu natírat? No aspoň v době železných horeček byly k něčemu dobrý. Přeju pěkný den.

  • Pavel says:

   Dobrý den, díky za komentář. Pokud máte na svém pozemku bunkr a chcete jej vlastnit, požádejte si na Ministerstvu obrany – Odbor nepotřebného nemovitého majetku o bezúplatný převod. Pak si s bunkrem budete moci dělat co chcete, takže žádné lítání a natírání určitě hrozit nebude.

Komentáře jsou uzavřeny.